Data dodania: 31-01-2024

Województwo: łódzkie

Zatrudnienie od: zaraz

Architekt IT

Oferujemy

  • Stabilne warunki zatrudnienia

  • Pracę w prężnie rozwijającej się organizacji

  • Możliwości rozwoju zawodowego, zdobycia nowej wiedzy i umiejętności

  • Miłą atmosferę i nowoczesną kulturę pracy

  • Wsparcie zespołu

  • Ciekawą i inspirującą pracę

Obowiązki

  • Przygotowywanie koncepcji i projektowanie architektury rozwiązań

  • Tworzenie wytycznych dla wymagań architektonicznych w obszarze systemów rozwijanych w przedsiębiorstwie

  • Definiowanie i modelowanie usług SOA

  • Zapewnienie zgodności architektury systemów między innymi z wymaganiami bezpieczeństwa i wydajności infrastruktury wymaganych dla wdrożenia nowych elektronicznych usług

  • Zapewnienie zgodności architektury systemów z architekturą innych systemów współpracujących w ekosystemie IT przedsiębiorstwa, w obszarze wzajemnej komunikacji oraz zapewnienie jednolitych zasad bezpieczeństwa, zgodnych z obowiązującymi regulacjami prawnymi

  • Bieżąca współpraca z zespołem wytwórczym w tym analitykami i programistami, w tym udział w spotkaniach zespołów projektowych wynikających z metodyki prowadzenia projektu

  • Współpraca z zespołem utrzymania i infrastruktury w celu wypracowania optymalnej architektury środowiska IT

  • Praca w projektach dotyczących wdrażania i rozwijania systemów wspierających działanie przedsiębiorstwa w obszarach m.in. : obsługi kadr, płac, księgowości, środków trwałych, grafikowania czasu pracy, kontrolingu, raportowania, zamówień, procesów analizy danych i działania hurtowni danych, procesów masowej produkcji, usług klasy facility management, sanitarno-higienicznych, utrzymania czystości, transportu oraz cateringu

Oczekujemy

  • Minimum 5 letnie doświadczenie w zakresie projektowania (tworzenia) architektury systemów informatycznych

  • Minimum 2 letnie doświadczenie w zakresie posługiwania się językiem UML 2.0 lub ArchiMate

  • Minimum 2 letnie doświadczenie w zakresie projektowania architektury: systemów zorientowanych na usługi (SOA), systemów w architekturze wielowarstwowej, systemów o wysokiej wydajności i niezawodności, systemów wykorzystujących bazy danych

  • Doświadczenie w realizacji projektów IT w oparciu o metodykę zwinną (Agile)

  • Umiejętność projektowania rozwiązań dla zadanego problemu biznesowego

  • Znajomość architektury korporacyjnej opartej o TOGAF

  • Znajomość narzędzi: Enterprise Architect, JIRA